Co możemy sprzedać w skupie aut?

      Możliwość komentowania Co możemy sprzedać w skupie aut? została wyłączona

Skupy samochodów często reklamują się jako miejsca, w których możemy sprzedać dosłownie każdy pojazd. Jak jest w rzeczywistości?

Właściciele samochodów mają szereg różnych sposobów na to, aby sprzedać posiadane przez siebie pojazdy. Najczęściej decydujemy się wtedy na wystawienie auta w ogłoszeniu i oczekiwanie na kupującego. Możemy też skorzystać z pomocy komisów i giełd.

Warto jednak wskazać, że żaden z tych sposobów na sprzedaż pojazdu nie gwarantuje nam szybkości. Możemy oczekiwać na klienta tygodniami, jeśli nie miesiącami. Co zrobić wtedy, gdy auto chcemy odsprzedać od zaraz?

Skup aut – gotówka od ręki

W takim przypadku rozwiązaniem może być skorzystanie ze skupu samochodów, czyli z usług firmy, która odkupuje od swoich klientów pojazdy za gotówkę płaconą od ręki.

W skupach samochodów możemy przeważnie sprzedać każdy samochód niezależnie od tego, jaka jest jego marka i model, rocznik, stan techniczny i wizualny. Wiele skupów odkupuje od klientów nawet pojazdy powypadkowe, uszkodzone, zalane, niesprawne – wtedy skup może przyjechać po auto własną lawetą.

Warto jednak pamiętać o tym, że są też i taki skupy, w których nie sprzedamy każdego pojazdu. Wtedy najważniejszy jest rocznik oraz stan techniczny auta.

Ile pieniędzy można dostać za auto sprzedane w skupie?

Głównym minusem skupów samochodów jest dość niska cena, jaką możemy otrzymać przy sprzedaży pojazdu używanego. Nawet jeśli jest on nadal w dobrym stanie, dostaniemy za niego mniej niż wtedy, gdy zdecydowalibyśmy się na sprzedaż samodzielną, na przykład przez wystawienie ogłoszenia.