Czy warto kupić samochód z licytacji komorniczej?

      Możliwość komentowania Czy warto kupić samochód z licytacji komorniczej? została wyłączona

Najczęściej decydujemy się na zakupienie samochodu z drugiej ręki. Nie każdy jednak wie, że pojazdów tego rodzaju można poszukiwać również na licytacjach komorniczych. Zdarzają się naprawdę świetne okazje!

Komornik jako reprezentant Państwa ma określone uprawnienia, które pozwalają mu na prowadzenie tak zwanych zajęć komorniczych. Może on wówczas na poczet spłaty długu przez dłużnika zająć jego mienie. Mieniem tym mogą być również ruchomości takie jak pojazdy.

Co dzieje się z pojazdami z egzekucji komorniczych?

Jeśli komornik zajmie pojazd należący do dłużnika, wówczas, aby odzyskać pieniądze, pojazd ten musi być odsprzedany. W tym celu przeprowadza się licytacje komornicze.

By znaleźć oferty licytacji komorniczych, warto skorzystać z internetowego serwisu Krajowej Rady Komorniczej. Można również śledzić lokalne media, gdzie niekiedy pojawiają się informacje o licytacjach.

Czy warto kupować auto od komornika?

Podobnie jak w przypadku zakupu innych samochodów, także tutaj musimy pamiętać o tym, że ważny jest stan techniczny pojazdu. Niestety, w ogłoszeniach o licytacjach komorniczych najczęściej nie umieszcza się szczegółowych informacji o pojeździe, na przykład o jego przebiegu, wyposażeniu, wersji silnikowej.

Auto można obejrzeć najczęściej tylko w dniu licytacji, która może odbywać się również z dala od miejsca zamieszkania potencjalnego kupującego.

W związku z tym kupno samochodu z licytacji komorniczej może być ryzykowne. Z drugiej strony to jednak szansa na nabycie pojazdu w znacznie niższej cenie niż wynika to z jego wartości.